Nie ma wątpliwości, że białe meble prezentują się świetnie. Wygląda na to, że dziś wszyscy renomowani producenci mają w swoich ofertach białe meble i... tak właśnie jest. Porozmawiamy o tym, dlaczego tak się dzieje, czy powinieneś kupić białe meble i czy będą pasować do Twojego domu na dłuższy czas.

 

Białe dylematy i ich popularność – skąd ten dylemat?


Od zawsze słychać wielkie debaty, jeśli chodzi o białe meble. Oczywistym jest, że białe meble nie będą dobrze wyglądać w każdym domu – natomiast, jeśli już gdzieś się wpasują - gwarantują rewelacyjny efekt! Białe meble takie jak Garderoba ANTER 3 Biały wyglądają najlepiej, gdy wystrój pokoju będzie stanowił dla nich silny kontrast - zazwyczaj oznacza to, że tam, gdzie się znajdują obok widać ciemne ściany i dywan w podobnym kolorze. Nie podoba Ci się takie połączenie? Nic się nie martw! Obok tego istnieją też i inne sposoby, aby sprawić, by biały mebel wyglądał dobrze również przy jaśniejszych kolorach. Co ważniejsze, białe meble mogą wyglądać wspaniale w każdym pomieszczeniu, który obfituje w ciepłe neutralne kolory, najczęściej spotykane przy tradycyjnym wyglądzie.

Nowoczesne białe meble zawsze wyglądają dobrze

Wiele razy przy zamawianiu mebli online zauważysz inspiracje, które bardzo Ci się podobają, ale nie masz pewności czy będą dobre do Twojego mieszkania.

Musisz to sobie wyobrazić:

Nowoczesna meblościanka do salonu ONLY 5A – idealna do minimalistycznych mieszkań


Garderoba CUBE 1 Biały + Biały mat – odpowiednie dopełnienie każdej stylowej sypialni


Tania komoda SIGMA biały - modny mebel do futurystycznego salonu

Białe meble i czystość


Odchodząc na chwilę od tematu piękna białych mebli, trzeba też pochylić się nad ich trwałością i konserwacją, gdyż niektórzy wygłaszają osąd przeciwko tym meblom, iż szybciej się brudzą niż te w innych kolorach. Warto tutaj się zastanowić co tak naprawdę oznacza to, że biel jest trudna do utrzymania w czystości? Prawda jest taka, że jeśli chodzi o czystość i utrzymanie mebli, biały jest numerem jeden, a czarny numerem dwa w tym rankingu.
Biały kolor odbija światło, a czarny go absorbuje - więc każda plama będzie na nim bardziej widoczna niż na bieli. Nie chodzi o to, że białe meble mniej się brudzą – bo ulegają zabrudzeniu tak samo jak każde inne. Sekret tkwi w tym, jak światło współgra z bielą, co sprawia, iż wiele zanieczyszczeń na tego rodzaju meblach można łatwiej ukryć.

Podsumowując - nie potrzebujesz żadnego specjalnego sprzętu, żeby zająć się białymi meblami, po prostu trzeba je czyścić