Choć na rynku pojawiło się dopiero w 2002 roku, już zyskało miano kultowego. Elegancka wersja rozchwytywanego na całym świecie fotela Louis Ghost właśnie pojawiła się w sklepie MEBLINE. Podpowiadamy, jak stworzyć iście zjawiskowe stylizacje z transparentnym krzesłem MARTIN.

 

Transparentne krzesła doskonale sprawdzają się przede wszystkim w jadalni. Stanowią idealne towarzystwo dla dużych, drewnianych stołów, ponieważ nie przytłaczają ich, pozwalają im błyszczeć i podkreślają ich priorytetowy charakter. Istotną zaletą akrylowych krzeseł jest też łatwość utrzymania ich w czystości – to duży plus w miejscu szczególnie podatnym na przypadkowe zaplamienia.

HOUZZ

 

Bardzo ciekawym i stylowym rozwiązaniem jest łączenie transparentnych krzeseł z innymi rodzajami siedzisk, nawet takimi, które radykalnie odbiegają od siebie pod względem stylistycznym.

HOUZZ

 

Krzesła inspirowane modelem Louis Ghost nawiązują do siedzisk z epoki Ludwika XVI, dlatego idealnie pasują do bogatych wnętrz urządzonych w stylu wczesnoklasycystycznym.

HOUZZ

 

Jedną z największych zalet transparentnych krzeseł w stylu ludwikowskim jest ich niezwykła uniwersalność. Choć są niezaprzeczalnym symbolem nowoczesności, będą wspaniale prezentować się nawet we wnętrzach na wskroś rustykalnych.

HOUZZ

 

Transparentne krzesła są idealnym wyborem do wnętrz o ograniczonym metrażu, w których bardzo trudno osiągnąć wrażenie lekkości i przestronności. Spełniają swoją funkcję na przykład jako dodatkowe miejsce siedzące w małym salonie, a przy tym nie „zagracają” pokoju i nie zmniejszają wizualnie pomieszczenia – zupełnie, jakby ich tam nie było. 

HOUZZ

 

Właściciele bardziej imponującego metrażu też mogą zdecydować się na przeźroczystości. W dużych, przestronnych wnętrzach transparentne meble to prosty sposób na stworzenie aranżacji niebanalnych, eleganckich i wyrafinowanych.

HOUZZ

 

Transparentne meble są wręcz stworzone do aranżacji monochromatycznych. Z jednej strony nie zaburzają koncepcji kolorystycznej, a z drugiej, ich obecność nie prowadzi do wrażenia przesytu i mdłej monotematyczności.

HOUZZ

 

Transparentne krzesła świetnie odnajdują się też w towarzystwie żywych akcentów kolorystycznych – intensywne barwy i przeźroczystości nie tylko ze sobą nie konkurują, ale wzajemnie podkreślają wręcz swoje piękno.

HOUZZ

 

Biurko w sypialni nie jest szczególnie pożądanym rozwiązaniem, ale możesz sprawić, że będzie niemal niezauważalne, jeśli ustawisz przy nim transparentne krzesło.

 

 

HOUZZ

Jako kwintesencja stylu i wyrafinowania, transparentne krzesło z okrągłym oparciem będzie idealnym uzupełnieniem damskiej toaletki, szczególnie jeśli mieści się ona w łazience, gdzie obecność zwykłego krzesła nie każdemu może wydawać się atrakcyjnym rozwiązaniem.

HOUZZ

 

Meble wykonane z poliwęglanu cechuje wysoka odporność na warunki atmosferyczne, dlatego krzesło MARTIN będzie odpowiednim uzupełnieniem aranżacji balkonu czy tarasu. Dodatkową zaletą jest możliwość sztaplowania krzeseł, co znacznie ułatwia przechowywanie ich w okresie zimowym.

 

HOUZZ