Moda na biel trwa od kilku lat, magazyny wnętrzarskie wypełnione są jasnymi formami i aranżacjami.

Urządzając mieszkanie coraz chętniej sięgamy do bieli. Wybieramy białe meble, białe ściany, czy białe dodatki. Zachwycamy się minimalistycznym stylem skandynawskim, który staje się coraz bardziej popularny w naszych domach. Dawniej biel pojawiała się głównie w sypialniach, dziś można ją spotkać w każdym innym wnętrzu, coraz częściej w salonie, czy pokoju dziennym. To doskonała propozycja dla osób ceniących sobie minimalizm i proste aranżacje. Do bieli łatwo wybrać dodatki, ponieważ tak naprawdę każdy kolor będzie dobrze wyglądał na ich tle. Idealnie sprawdzą się mocne barwy takie jak granat, czerwień czy fiolet , a także delikatne pastele i szarości.

Meble do salonu SAMBA II, ustawienie C

Salon to najbardziej reprezentacyjna część mieszkania, to tu zazwyczaj spędzamy najwięcej czasu, odpoczywamy, zapraszamy gości, to centralny punkt życia rodzinnego. Musimy o tym pamiętać, aranżując wnętrze, ponieważ powinniśmy czuć się w nim swobodnie i komfortowo. I o tym jaki nastrój wniesiemy do nowo urządzanego salonu, decydujemy tylko my.

Meble systemowe KENDO 2

Meblościanka VIGO 13

Pokój urządzony w bieli może być nowoczesny, a zarazem klasyczny. I nie muszą to być białe ściany, czy białe dodatki. W salonach doskonale prezentują się białe meble, jednolite, a także takie w połączeniu z mocnymi barwami i naturalnymi, drewnianymi odcieniami. Biel sprawia, że wnętrze jest przestronne, eleganckie i stylowe.

Nowoczesne meblościanki, często z oświetleniem ledowym zachwycają swoją prostotą i elegancją. Podobnie jest z meblami systemowymi, w których każdy element możemy wybrać według indywidualnych potrzeb i upodobań.
Możemy też postawić na ciemniejsze meble i na przykład białą sofę czy narożnik. Albo wszystko w bieli. Do tego kolorowe poduszki, zasłony czy koc i wnętrze nabiera nowego charakteru. To kolejny plus białych mebli. Jeśli lubimy zmiany, wystarczy zmienić same dodatki, przestawić meble, aby nasz pokój stał się nie do poznania.

Białe meble, zwłaszcza te w połysku wnoszą do wnętrza więcej światła i sprawiają, ze pomieszczenie staje się optycznie większe. Dlatego też są coraz chętniej wykorzystywane w mniejszych pokojach. Czasem wystarczy jeden element w bieli, aby wnętrze nabrało zupełnie odmiennego charakteru.